Answer:
$84,700
Step-by-step explanation:
She would earn $14,700 in 2 years.
All questions are in the photo :) (please no bot answers if it is answered its most likely a bot)
I AM A BOTTTT!!!!!!
What is the product of 1.65 and 1.05 x 10-27
Enter your answer in the box using standard notation. Use an initial 0 and a decimal point as needed
Ariel weighed a mitten on her balance and recorded a mass of 2.3 grams. Her teacher told her that there was obviously something wrong with her balance because it was giving her a reading, which was actually 3 grams. What was the percent error of Ariel’s balance?
Answer:
23.33%
Step-by-step explanation:
Percent error = | E - A | /A * 100%
= | 2.3g - 3g | / 3g * 100%
= 23.33% error
Leave a like and mark brainliest if this helped
Leave a like and mark brainliest if this helped
I got nothing to do can we like talk about something cool and not....yall know
ty
Answer: same
Step-by-step explanation:
Answer: what is it that you need to talk about?
Step-by-step explanation:
Can any one help me with this i need the answer
4/3 3 (look at the photo)
last 3 is an exponent
The answer to the
4^2/2 = 16/2=8. I'm not so sure about the 4/3 3
PLEASE HURRY The letter
represents the location of -1.5 on the number line.
A B C
D
-3
-2
-1 0
1
2 3
Answer:
The letter B represents the location of -1.5 on the number line
Step-by-step explanation:
Is this what you were asking?
Plsss help and i don't want any links just solve the problem for me plsss NO LINKS OR YOU WILL BE REPORTED correct answer=brainliest thanks for the help
Patricia bought 4 apples and 9 bananas for $12.70. Jose bought 8 apples and 11 bananas for $17.70 at the same grocery store. What is the cost of one apple?
Answer:
10
Step-by-step explanation:
(PLEASE DO NOT ANSWER OR COMMENT UNLESS YOU HAVE THE CORRECT ANSWER.)
Find the volume of a right pyramid whose square base has sides 6 meters long and who whose height is 4 meters.
Answer:
V=a2h
3=62·4
3=48m³
Answer- 48m
Step-by-step explanation:
Hope this helps! lolz <3
Due today thanks! Have a great day, remember you're special!
Answer:
3.2 is the answer
Step-by-step explanation:
Answer:
3.2 I would assume unless there is more context.
Step-by-step explanation:
Three out of 20 kids did not wear jackets to the baseball game. What percent did not wear jackets and what percent did wear jackets?
Answer:
Step-by-step explanation:
3de1/ 2 =15%
Answer:
94% weared jackets
no link need right answer
Answer:
the answer is $5231.88, so C
Step-by-step explanation:
i used a calculator
hope you have an amazing day :)
Answer:
the answer is c
Step-by-step explanation:
2,325.28 x 2.25=5231.88
why do you use denominator of 100 when you write a percent as a fraction?
Answer:
A percentage or percent for short is a fraction; a fraction that always has the denominator as 100. Because the denominator of a percent is always a 100, no matter what the numerator is, we replace 100 with the percent symbol % after the number.
(50 POINTS + BRAINLIEST) The expression to find the perimeter of a rectangle is 2(length + width). What is the perimeter, in units, of a rectangle of length fraction 1 over 7 unit and width fraction 1 over 2 unit?
fraction 1 and 1 over 7 units
fraction 1 and 2 over 7 units
fraction 4 over 9 unit
fraction 2 over 9 unit
Answer:
fraction 4 over 9 unit
Step-by-step explanation:
Answer:
fraction 4 over 9 unit
fraction 4 over 9 unit
fraction 4 over 9 unit
fraction 4 over 9 unit
fraction 4 over 9 unit
fraction 4 over 9 unit
fraction 4 over 9 unit
fraction 4 over 9 unit
fraction 4 over 9 unit
fraction 4 over 9 unit
fraction 4 over 9 unit
fraction 4 over 9 unit
fraction 4 over 9 unit
fraction 4 over 9 unit
fraction 4 over 9 unit
fraction 4 over 9 unit
fraction 4 over 9 unit
fraction 4 over 9 unit
fraction 4 over 9 unit
fraction 4 over 9 unit
Step-by-step explanation:
Marjory practiced the piano for 12 minutes. How many seconds did she practice?
72 seconds
550 seconds
720 seconds
1,200 seconds
Answer:
C: 720 seconds
Step-by-step explanation:
I got it correct on a quiz I did that had this question.
helppppppppp plzzzz :))))
Answer:
A. Cost per sandwich is simply the slope
so you take 1 sandwich is 4 usd
So 4 usd
please answer this correctly!
Answer:
1 1/4
Step-by-step explanation:
Answer:
1 1/4
2
2.2
The answers are in order as the questions.
Find The Area Of The Rectangle: 2/3 x 5/7
Answer:
10/21 units²
Step-by-step explanation:
2/3 x 5/7 = 10/21 units²
Answer:
10/21
Step-by-step explanation:
5x2=10 / 3x7=21
10 / 21
Steph wants to buy s tomato plants, and Diego wants to buy d tomato plants. Each plant costs $7. Steph will use a coupon that will give them $25 off the total cost of all their plants.
Which expression represents the total cost of all the plants with the discount?
A. 7(s + d) - 7(s + d)(0.25)
B. 0.75(7s) + 7d
C. 7(s + d) - 25
D. 25(s + d) - 7
7^2 + 2 (\sqrt(81)+ \sqrt(42))
Answer:
49 + 246 qrst
Step-by-step explanation:
A recipe for 4 batches of bread uses 5 cups of flour.
Harun wants to know how many cups of flour are needed for 1 batch. Judith has only 1 cup of flour and wants to know how many batches she can make.
Drag each expression to show which question it answers.
what do I do?
Answer: first half is : 8/10 of a cup and i think second half is 4batches of bread=5 cups flour which is 0.8 or 8 .
Step-by-step explanation:
Help Me With Functions Part 3. (2 more after this one)
Answer:
I believe your answer is
C.Step-by-step explanation:
There isn't a function because the numbers are scatter throughout the diagram.
And there isn't a relation because once again, the numbers are random depending on the student and nothing seems to be balanced.
Thus, C makes the most since.
I'm not 100% sure but hopefully this is correct!
how do I solve the area of a trapezoid
Answer:
The formula is 1/2 (b1 + b2)·h
where the height is perpendicular to the base b2
Step-by-step explanation:
H represents the height and b is the base.
Please give branliest
Answer:
A=[(a+b)/2] h
h is height from top base to bottom base
a is top base
b is bottom base
What is the surface area of the prism?
Answer:
I believe it's 234
Step-by-step explanation:
A=2(wl+hl+hw)=2·(3·15+4·15+4·3)=234
Can help me plz thxs
Answer:
The volume of the figure is 1014ft²
Dannys cell phone plan costs $39 per month. Text messages cost an additional $0.15 each. if dannys cell phone bill last month totaled $55.05, write and solve an equation to determine how many text messages he sent.
Answer:
21.17
Step-by-step explanation:
Help me on my Homework it is not all of it but I can do the rest myself.
just label the first quartile, median, third quartile, and maximum
Use this list to find the mode: 53, 66, 68, 68, 75, 75, 75, 79, 82
Answer:
75.
Step-by-step explanation:
The mode is the most occurring number in a data set.
75 appears the most.
Answer:
the one that is being seen the most is 75
Step-by-step explanation:
all you have to do is count each number.
Find the volume of the pyramid. Write your answer as a fraction or mixed number.
Answer:
volume= [tex]1\frac{1}{3} ft^{3}[/tex]
Step-by-step explanation:
volume=l×w×h/3
L=2 ft, W=1 ft, H=2 ft
volume= 2×1×2/3=4/3 ft^3
so the volume will be [tex]1\frac{1}{3} ft^{3}[/tex]
hope it helps...
jamie and his three friends want to split the cost of lunch. They also want to leave a 15% tip. How much should each person pay
Answer:
you didnt put how much the lunch is so i cant really do anything
Step-by-step explanation: