sup 100 point for you

Answers

Answer 1

Answer:

thanks! :D

Have a good day!

Answer 2

Answer:

Yay, :)

Thank you!!!


Related Questions

Other Questions
Rosa picked some peaches from one tree,and then she picked 8 peaches from adifferent tree.She gave 10 peaches to Sten.She has 12 peaches left.How many peaches did Rosa pick from thefirst tree? Which of the following would you get from playing too much tennis?A. Cerebral PalsyB. Muscular DystrophyC. TendonitisD. ALS (5)Mean of given data 2,3,4 will be What is the approximate value of x? Round to the nearest tenth What is 1232456 * 789456? I will mark brainliest!! HELP WILL MARK BRAINLIEST Read the incomplete line of poetry, and complete the lineusing iambic pentameter. His art inspiresa. brilliance from all peopleb. kindness despite circumstancec. the melodies of young heartsd. the song within my soul When making an intaglio print, ________________ a. ink is added to the raised areas. b. the images outline is always created with a gouge. c. ink is added to the engraved grooves. d. the image is cut into a synthetic surface known as linoleum. Which of the following is strenuous?Atraining for an athletic competitionBsharing a candy bar with a friendCreading an exciting mysteryDforgetting to complete your homework How long does it take for light to travel 1m? and a 1mm? HURRY PLS what was the first successful english establishment (town) in north america?? What is the image of -1,-4 after a reflection over the x axis PLZ HURRY IT'S URGENT!!!!Represent the situation as a system of equations.Rent a Truck rents a moving truck for $40.00 and $0.20 per mile.Moving R Us rents the same moving truck for $1.00 per mile but with no upfront charge.Let x represent the number of miles traveled. Question 5 options:y=40x+0.20 y=x+1y=0.20x+40 y=x+1y=40x+0.20 y=1.00xy=0.20x+40 y=1.00x Jack has 27 pencils. Shane has 3 more than twice the amount that Jack has. Which equation shows the relationship between the number of pencils Jack (j) has and the number of pencils Shane (s) has? Not going to lie I just bored umm what it's y'all favorite fast food place? If Gabe's Soccer Ball Company is able, due to competitive pressure, to charge $60 for a new soccer ball, while one soccer ball costs $28 to make, plus $15,000 per month in overhead costs (mostly Gabe's extravagant salary) find: a. The average cost c(x) of producing each soccer ball b. Algebraically find the number of soccer balls Gabe's company must produce per month in order to break even (Profit = 0). Profit = Total Revenue Total Cost c. Algebraically find the number of soccer balls Gabe's company must make to earn a profit of $10,000 per month. d. If Gabe took a pay cut to reduce the overhead costs to $8,000 per month, how many fewer balls would the company have to sell to break even. (There are multiple ways to get this result). What is 19 less than a variable n 1. Make an essay(2 paragraphs minimum) about different religions beliefs and disciplines. What is it called when the government takes over all resources & uses it for the army? 3g-2+7g+8=What is this What is the frequency of a photon whose energy is 5.4 10-19 J? (h = 6.626 10-34 Js)